Jak wybrać dobrego adwokata?

 

Wybór dobrego adwokata to nierzadko kwestia zasadnicza dla skutecznego poradzenia sobie z danym problemem natury prawnej. Warto jednak zastanowić się najpierw, co kryje się pod pojęciem „dobry adwokat”.

 

Otóż, przez pryzmat tego określenia należałoby postrzegać człowieka, który w sposób fachowy będzie reprezentował nasze sprawy w sądzie, a także posiadał przynajmniej kilkuletnie doświadczenie i profesjonalizm, które będą potwierdzone licznymi, pozytywnymi opiniami. Poza tym, istotne jest również to, aby wynagrodzenie za jego usługi nie sięgało zawrotnych sum, a raczej mieściło się w granicach finansowego rozsądku. Nie ulega wątpliwości, że dobry adwokat to jednak przede wszystkim człowiek, który potrafi wykazać się odrobiną empatii i ludzkiego podejścia. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny szczegół, który niejednokrotnie decyduje o jakości współpracy. W swoich poszukiwaniach niewątpliwie warto zwrócić uwagę na to, w czym specjalizuje się dany adwokat, jako że osoba, która uważa się za znawcę wszystkiego nie jest raczej zbyt wiarygodna.

 

Pamiętajmy też, że najlepszą referencją dla adwokata nie jest bogato i elegancko wyglądająca kancelaria, ani też nowoczesna strona internetowa, ale pozytywna opinia zadowolonego klienta.